Bezpieczeństwo komunikacji ma teraz wielkiego sojusznika. UseCrypt Messenger to najbardziej bezpieczny komunikator na telefony z systemami Android i iOS. Posiada własny system, który umożliwia szyfrowanie połączeń i wiadomości w standardzie HD. Od listopada usługa jest dostępna w specjalnej ofercie Plusa. UseCrypt Messenger skutecznie broni się przed dostępem do danych dzięki niezależnemu sposobowi szyfrowania bazy danych własnej aplikacji.

Nowa funkcja konwersacji wizualnych dla użytkowników serii Galaxy S25

Oprogramowanie zostało sprawdzone przez etycznych hackerów pracujących dla doradczo-audytorskiej firmy Deloitte. Mieli oni w ciągu 30 dni włamać Aktualizacja rynku 3 maja się na serwer i rozszyfrować wykradzione dane. UseCrypt Messenger to aplikacja przeznaczona dla użytkowników smartfonów z systemami Android (od 5.0) oraz iOS. To komunikator dla ludzi szanujących swoją prywatność oraz osób, z którymi się kontaktują. Deweloper (Usecrypt Polska sp. z o. o.) wskazał, że zasady ochrony prywatności w aplikacji mogą obejmować opisane poniżej metody przetwarzania danych.

  • To jedne z większych i jawnych rekomendacji, które nie są poufne i które mogą zostać przedstawione publicznie za zgodą obu stron.
  • To owoc polskich inżynierów z warszawskiej firmy UseCrypt S.A.
  • W przypadku aplikacji klienckich zmianom w stosunku do wersji bazowej uległy parametry kryptograficzne oraz obsługa HD Voice.
  • UseCrypt Messenger to najbardziej bezpieczny komunikator na telefony z systemami Android i iOS.

Na szczęście świadomych użytkowników powoli, ale systematycznie przybywa. Już nie tak chętnie, jak kiedyś oddajemy prywatne dane w obce ręce. Pomagają w tym komunikatory, przez które możemy nie tylko rozmawiać, ale i przesyłać w takiej samej zaszyfrowanej formie informacje. To owoc polskich inżynierów z warszawskiej firmy UseCrypt S.A. Na przestrzeni ostatnich lat przyzwyczajono społeczeństwo, że dzięki informacji duże korporacje są w stanie profilować życie w internecie, udostępniając za darmo swoje usługi.

Oznacza to, że zarówno telefon, jak i komunikator powinny być chronione hasłem dostępu (lub wzorem blokującym). W przeciwnym wypadku każda osoba postronna będzie miała dostęp do historii rozmów i wszystkich danych zapisanych w telefonie. Brak szyfrowanych rozmów telefonicznych przez komunikator to jedyna różnica pomiędzy wersją Standard a Premium. Pozostałe wiadomości tekstowe (czat) są szyfrowane metodą end-to-end, a dostęp do nich jest możliwy wyłącznie po wpisaniu ustalonego przez użytkownika kodu zabezpieczającego bazę komunikatora.

Autorski system działa w oparciu o szyfrowanie end-to-end, które skutecznie chroni przed dostępem osób postronnych do historii i treści konwersacji. Zarówno zawartość bazy danych jak i numer IP pozostają utajnione nawet dla organów ścigania. Jeśli ktokolwiek będzie próbował złamać kod dostępu, po 10. Nieudanej próbie, aplikacja nieodwracalnie usunie historię (funkcja Panic Code).

  • Ani jeden bit danych nie zostanie wysyłany poza serwery komunikatora wdrożonego w firmie.
  • Jeśli rozmawiając, potwierdzą, że obaj widzą ten sam kod – mogą być pewni, że nikt ich nie podsłuchuje.
  • Czy wiecie, że… Jamajka jest znana z lekkoatletyki, zwłaszcza biegów sprinterskich.
  • Tak naprawdę to serwery UseCryptu nie uczestniczą w procesie kryptograficznym.

Czy wiecie, że… Jamajka jest znana z lekkoatletyki, zwłaszcza biegów sprinterskich. Wyspa wydała wielu mistrzów olimpijskich, w tym Usaina Bolta, najszybszego człowieka w historii. Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy dokładnie tej informacji.

Dla kogo jest komunikator UseCrypt?

W momencie zdalnego usunięcia komunikatora z urządzenia, np. Z Google Play, klucz szyfrujący jest niszczony, aby nie dało się odszyfrować lokalnej kopii bazy danych wiadomości. Dodatkowo komunikator dysponuje funkcją „Panic-Code”, dzięki której można wymusić natychmiastowe usuwanie historii wiadomości i wyrejestrowanie numeru z usługi. A więc rozmawiając z drugą osobą, po 60 minutach zostaniemy automatycznie rozłączeni.

Treść serwisu prawnie chroniona © 2025 Fundacja AVLab dla Cyberbezpieczeństwa  Polityka prywatności

Nadal musimy się pilnować w sieci i uważać co pobieramy, co oglądamy i co instalujemy. Warto sobie od razu powiedzieć, że w sieci znajdziemy dwa rodzaje opinii na temat UseCrypt. Pierwsze będą wychwalać jaki to świetny produkt (o czym więcej powiemy sobie nieco później), drugie natomiast będą dosyć krytycznie podchodzić do tematu komunikatora.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

CBR powoduje, że każda sekunda rozmowy jest kodowana na stałą ilość danych. W VBR ilość danych jest różna w zależności od treści rozmowy (chwile ciszy, zmiany tonacji, itp.). Firma w swoich materiałach o komunikatorze UseCrypt Messenger nawiązuje do Enigmy, maszyny kryptograficznej używanej podczas II wojny światowej do generowania zaszyfrowanych wiadomości. Ów maszyna posiadała około 158 trylionów możliwych rozwiązań, przez co jej szyfr był uznawany za niemożliwy do złamania. I tak było do 1932 roku, kiedy trzech polskich matematyków zdołało złamać kod Enigmy przyczyniając się do szybszego zakończenia II wojny światowej. Możemy założyć, że komunikatory takie jak Signal, Session, Telegram, Element czy właśnie UseCrypt mogą zapewnić nam pewną dozę prywatności i bezpieczeństwa, tak nie możemy uważać, że jest to takie stuprocentowe.

miliony euro oszczędności dla klientów dzięki współpracy Wolt i Revolut

UseCrypt Messenger to szyfrowany komunikator internetowy oferujący naprawdę wiele funkcji. Muszę zaznaczyć, że aplikacja UseCrypt nie jest w pełni darmowa i wymaga opłacania abonamentu. Telegram domyślnie ma wyłączone szyfrowanie oraz ze względu na bycie usługą chmurową gromadzi nasze dane na swoich serwerach.

Technicznie o komunikatorze UseCrypt

Wolę relację Signala i Telegrama – a raczej jej brak, bowiem obydwie te usługi niemalże o sobie nie wspominają. Podatność usługi autofwd.com nie była „rzekoma“, jej autor wyłączył serwis w dniu, w którym dostarczyłem mu opis kroków prowadzących do zdalnego, nieuwierzytelnionego przejęcia pełnej kontroli nad bazą danych. Natomiast w sklepach z aplikacjami (mam tutaj na myśli głównie Sklep Google Play) widnieje naprawdę dużo opinii negatywnych i niezbyt przychylnych. Podobne komentarze znajdziemy pod nowszymi artykułami o UseCrypt Messenger. W tych komentarzach chętnie się też wspomina o konkurencji (zwłaszcza Signal, Telegram), które podobno ciągle wyciekają.

Dobrym miejscem na jej zastosowanie są rozwiązania do digitalizacji dokumentów (archiwizacji) i kopii zapasowych — niezaszyfrowane backupy przechowują całą wiedzę o firmie. UseCrypt Messenger jest jedyną aplikacją, która szyfruje w sposób niezależny bazę danych rozmów w telefonie, uniemożliwiając wydobycie z urządzenia treści konwersacji czy przesłanych plików. Dane są bezpieczne nawet wtedy, gdy ktoś fizycznie przejmie telefon (gdy zostanie zgubiony, pozostawiony bez opieki, oddany do serwisu lub gdy zostanie skradziony). Analizując powyższy schemat, to podczas nawiązywania połączenia z drugim człowiekiem, który używa Relacja między Forex i loteriach UseCrypt Messenger, smartfon najpierw ustanawia zwykłe, nieszyfrowane połączenie. Następnie generuje klucz na podstawie protokołu ZRTP (Zimmermann & Real-time Transport Protocol). Po wynegocjowaniu kluczy na obu urządzeniach cała transmisja jest szyfrowana.

Chodzi tutaj o usługę autofwd.com, która już na dzień dobry straszyła linkiem HTTP, a nie HTTPS. Link wykorzystujący tę usługę miał być wysyłany do znajomych danego użytkownika jako zaproszenie do korzystania z UseCrypt. Autor artykułu z sukcesem przejął kontrolę nad autofwd.com/ucmessenger, co haker mógłby wykorzystać do przekierowywania potencjalnych użytkowników do klona komunikatora. To oczywiście mogłoby pozwolić na Aktualizacja Mid-Session EUR/USD dla 16 października 2019 kopiowanie danych danego użytkownika, jak i na inne niezbyt dobre rzeczy. Panic code, po wpisaniu którego usuwane są wszystkie dane z komunikatora znajdujące się na telefonie. Z UseCrypt Messengerem jesteś więc zabezpieczony także wtedy, gdy (w jakiejkolwiek niespodziewanej sytuacji) będziesz zmuszony wprowadzić hasło (enter code) do aplikacji.

error: